שמאי איחוד וחלוקה

0
576

שמאי איחוד וחלוקה לברר מהו יעוד הנכס

במצבים לא מעטים לקוחות רבים מעוניינים לאחר קניית נכס לרוב לבחור לשפץ או להעלות את ערכו, ולכן מצב זה גם עלול להוביל להוצאות רבות כי זו בקשה של חריגת בניה, או במקרה בו יעוד הנכס למשל משתנה, למשל קרקע חקלאית הופכת לקרקע למגורים, וגם במקרה זה יש לשלם מיסים. ההיטל הזה חל על הקונה או על בעל הנכס. במקרים בהם הועדה המקומית באזור הנכס נמצא תחליט לשנות את סביבת הנכס, או תחליט להעניק הקלה שמתירה תוספות בניה מעבר למה שנקבע. לכן במקרים בהם הנכס משנה את הייעוד שלו, למעורבות שמאי המקרקעין ישנה חשיבות רבה להכיר לכם את החוק, מה מותר ומה אסור או לא חוקי לעשות, במקרה זה למשל כאשר מבקשים לשלם היטל, יש לבדוק אם אכן הערך של המקרקעין הקיים יעלה בהתאם. לכן גם במקרים אלו את עליית הערך תקבע ועדה מקומית על ידי שמאי איחוד וחלוקה מטעמה וסכום ההיטל לתשלום יהיה פחות יותר.

שמאי איחוד וחלוקה כיצד ניתן להפחית את תשלומי המיסים

כידוע בכל רכישה של קרקע יש תשלומי מיסים לא מעטים, אם זה ברכישה של נכס או מכירתו, ולכן חשוב לבדוק באיזו דרך ניתן להפחית את המיסים וכאן שמאי המקרקעין יוכל לסייע במיוחד במקרה בו הקרקע היא בבעלות רשות מקרקעי ישראל לעיתים נדרש לשלם עוד מיסים שיעלו כסף רב ללקוח, כגון על דמי היתר, דמי הסכמה ועוד. מעורבות של שמאי מקרקעין תוכל למצוא דרכים על מנת להפחית את המיסים האלה ואף הוא יוכל לבטל אותם, אולם רבים אינם כלל מכירים את האותיות הקטנות, ופשוט משלמים מבלי לשאול. שמאי מקרקעין יוכל להעריך בעצם כמה מסים נשלם.

שמאי איחוד וחלוקה משתלם יותר ללקוחות

לשמאי המקרקעין תפקיד חשוב ומרכזי ביותר כיוון שתפקידו של שמאי המקרקעין הוא ביכולת להעריך באופן כללי בכל עסקה את נושא תשלום על מיסוי המקרקעין בנדל"ן, ואז אפשר לדעת אם שווה להיכנס לעסקה. שמאי מקרקעין יוכל לסייע גם בלקיחת משכנתא, כיוון שהבנק יציג רשימת שמאים מטעמו, שמתוכם ניתן יהיה לבחור שמאי איחוד וחלוקה שיבדוק את שווי הדירה, ואז הבנק יחליט כמה יהיה סכום ההלוואה.