משאבת חום

0
1394

אנשים רבים אינם יודעים שמשאבת חום היא למעשה סוג של תנור הסקה. שכן, משאבה זו מחממת את המים שמחממים לנו את הבית. היתרון העיקרי של משאבת חום הינו המחיר שלה, שכן . העלות שלה משתלמת וזאת בהשוואה לאפשרויות חימום נוספות המתאימות לבתים ודירות.

 

למה לרכוש משאבת חום?

באם יש לכם מערכת הסקה בבית. אם מדובר על מערכת ישנה ואפילו מערכת מקולקלת בה אינכם משתמשים, משתלם לכם לרכוש משאבת חום, אשר תחמם לכם את כל הבית במחיר משתלם במיוחד. מילת המפתח במשאבות החום היא 'מים'. אם גם אתם משתמשים בכמויות גדולות של מים חמים (אם אתם בית מלון, מוסד ציבורי או חינוכי , פנימייה או אפילו בית פרטי בו משתמשים בכמות גדולה של מים חמים), משתלם לכם להשתמש באותה משאבה המומלצת במאמר זה, שכן החיסכון שלכם בהוצאות יהיה משמעותי (עד כשמונים אחוזי חיסכון).

 

משאבת חום – הבחירה הנכונה

כאן חשוב להסתייע באיש מקצוע, שכן יש סוגים שונים של משאבות חום ויש להתאים את המשאבה למקום, לתקציב, לשטח אותו מעוניינים לחמם ולתנאי מזג האוויר במקום. באם אתם מתגוררים באיזור החוף, הכין שהלחות גבוהה, קרוב לוודאי שהמשאבה שתתאים לכם תהיה שונה מהמשאבה שתתאים לחברים שלכם שמתגוררים באיזור הררי או מדברי בישראל. טרם הבחירה באיש מקצוע זה או אחר או בחברה שמוכרת משאבות חום ומציעה שיחת ייעוץ ובחירה חשוב שתוודאו שאתם בוחרים בחברה בעלת ניסיון וותק רב שנים בתחום בחירת משאבות ואמצעי הסקה לבית ולמוסדות שונים וכן שאותה חברה מציעה ללקוחותיה מספר סוגים של משאבות ולא מציעה רק משאבה אחת אותה היא מוכרת.

 

עלויות רבותי עלויות

אחד הדברים הראשונים שכתבנו במאמר זה הוא שמשאבת חום משתלמת ביותר וזאת גם משום העלות האטרקטיבית. כאן חשוב לציין  שמדובר על סך עלות לאורך תקופה של שנה ויותר. שכן, ההשקעה אינה זולה בעת רכישה, היא תמיד מחזירה את עצמה לאורך זמן. אם מדובר על מוסד קרוב לוודאי שההשקעה תחזיר את עצמה תוך שנה ואם על דירה או בית פרטי, היא תחזיר את עצמה תוך שלוש ארבע שנים. דברים חשובים אותם יש לדעת הם שאם יש לכם סולר, משאבת חום תוביל אתכם לכ- 75% הנחה על אותו הסכום אותו שילמתם בעת שימוש בסולר. באם אתם משתמשים בגז, התשלום שלכם עם המשאבה יהיה שליש ממה ששילמתם היום.

 

כעת, כל שנותר הוא לאחל לכם בהצלחה!