תכנון דירה

0
2221
תכנון דירה

תכנון דירה בסגנונות אקלקטים שונים

תכנון של דירה חדשה או של שיפוץ דירה קיימת הוא תהליך שיש בו לא מעט שלבים וחשוב מאד לעבוד בסדר מסוים. ברוב המקרים יש צורך להתעכב על כל עיצוב של חדר בנפרד, מפני שהשלב של תכנון מטבח למשל יהיה שונה באופן מהותי מהתכנון או העיצוב של חדר שינה או סלון.
ברוב המקרים את תהליך התכנון ילווה מעצב פנים או אדריכל מנוסה וחשוב מאד להגדיר בפניו את הרצונות או הציפיות מהתהליך.
כיום קל למצוא
אדריכל בשרון במידה ומתגוררים בקרבת מקום וכך אפשר להיפגש ביתר קלות.

תכנון דירה בסגנון עיצוב מיוחד הוא שלב תיאורטי, צריך להיפגש עם האדריכל, כאשר נמצאים בהישג יד השרטוטים והתכניות של המבנה, גם אם מדובר בבניין דירות משותף. תכנון דירה
על סמך שרטוטים אלה אפשר יהיה לדעת בדיוק היכן ממוקמים קווי צנרת או חשמל ולהתחשב בהם בעת התכנון.
השלב הראשוני הוא שהלקוח המתכנן מביע במדויק מה הוא רוצה, מה הוא מחפש שיהיה בדירה ומה היה עוזר לו או משמח אותו בדירה החדשה שמתכננים.
האדריכל שמלווה את הפרויקט יידע בדיוק לכוון את הלקוח אל המטרות שלו ואל ביצוע הפעולות המתאימות ביותר בדירה המתהווה.

אילו סוגים של תכנון דירה קיימים?

כאמור, מדובר בתהליך לא קצר אך זהו תהליך אישי מאד וברוב המקרים לא ניתן להבחין בשתי דירות שתוכננו בדיוק באותה הדרך.
לכל לקוח יש את המשפחה שלו, את גילאי הילדים או את הרצונות, ישנם אנשים שירצו סלון גדול ופינת אוכל קטנה ויש שיעדיפו שכלל לא תהיה פינת אוכל אלא שולחן וכסאות במטבח.
תכנון דירה לוקח בחשבון את הייעוד או השימוש העתידי של כל חדר וכך יכול אדריכל בשרון (או כל אדריכל אחר המלווה את הפרויקט) לתת את העצות וההמלצות שתהיינה מתאימות לייעוד ושימוש אלה.

השלב של תכנון דירה כאמור הוא תיאורטי בלבד, אך אי אפשר להמשיך ממנו הלאה אל השלב המעשי ללא שהתכנון הושלם, שהלקוח מרוצה מהתכנון והוא מאשר שעל סמך תכנון דירה זה אפשר להמשיך ולהתחיל בעבודות הלכה למעשה.

אנו ממליצים לכם לקרוא גם על עיצוב דירות קטנות בסגנון יוקרתי